poniedziałek, 27 sierpnia 2018

Circo ROYAL LORIS- Relacja.
W dniach od 18 sieprnia do 4 września we włoskiej miejscowości Vasto Marina stacjonuje Circo Royal Loris. Miasteczko cyrkowe zostało rozbite na placu przy hotelu "Palace" znajdującego się przy drodze ss16 "Adriatica". Przedstawienia cyrku odbywają się w poniedziałki, we wtorki i środy o godzinie 21:15 a w pozostałe dni o 18:00 i 21:15. My wybraliśmy się na trzy przedstawienia, na jedno o godzinie 18:00 a na drugie o 21:15. Przedstawienia się o nieco od siebie różnią.

Przed wejściem do namiotu znajdziemy dobrze zaopatrzony bufet w którym możemy zakupić wodę, soki, kawę i herbate, lody, chipsy i ciastka oraz alkohol w postaci drinków oraz małych piw. Obok bufetu znajduje się mniejsza przyczepka w której możemy zakupić watę cukrową w cenie 1,50 euro oraz popcorn w cenie 2,50 euro (50g) oraz 4 euro (100g). Po wejściu do namiotu zostajemy przywitani przez obsługę i artystów w przepięknych cyrkowych uniformach i zostajemy odprowadzeni na miejsce. Przed rozpoczęciem programu puszczany jest komunikat o zakazie palenia, oraz o możliwości nagrywania i fotografowania bez użycia flesza. 
A sam program prezentuje się następująco: 
1. Muzyczno- świetlne rozpoczęcie przedstawienia + gra na saksofonie Stefano Rossi.
2. Pokaz 6 białych koni oraz rumaka- Daiania i Kevin Niemen. 
3. Antypody (żonglerka nogami)- Nicole Vulcanelli. 
4. Niska lina pozioma- Daiana Niemen. 
5. Taniec egzotyczny i pokaz dromaderów- Ronny Royal (Numer jest prezentowany tylko na przedstawieniach o godzinie 21:15). 
6. Mieszany pokaz wielbłądów i koni + struś, lamy, hipopotam i żyrafa- Daiana i Kevin Niuman. 

Po pokazie zwierząt egzotycznych przychodzi czas na 20 minutową przerwę w której goście mogą skorzystać z bufetu oraz zwiedzić cyrkowe zoo w cenie 3 Euro. Dzieci mogą zakupić także świecące gadżety w cenie 5 euro. 

Druga część programu : 
1. Pokaz 3 tygrysów- Claudine 
2. Pokaz 8 papug- Rodzina Wulber. 
3. Numer muzyczny połączony z repryzami clowna- Rodzina Rossi. 
4. Pokaz hand to hand- Zdobywcy brązowego clowna na 35 Międzynarodowym Festiwalu Sztuki cyrkowej w Monte Carlo: Ronny i Davis Royal czyli ROYAL BROTHERS 
5. Wielki taneczno- świetlny finał widowiska. 
Podczas programu bawi clown Banana i Clown stylu retro (nazwy clowna nie pamiętam).
Repryzy są  śmieszne i oryginalne oraz z udziałem publiczności. Sądząc po reakacji publiczności repryzy bardzo ich rozśmieszały. 

Tak jak napisałem na początku, programy z godziny 18:15 a 21:00 różnią się od siebie dwoma numerami czyli, pokazem tańca egzotycznego i dromaderów oraz Hand to hand w wykonaniu Royal Brothers. Podczas programu o godz 18:00 nie działają ruchome głowice ponieważ o tej godzinie jest jeszcze jasno. 
Podsumowując program nowego circo ROYAL LORIS który swój debiut miał w kwietniu bardzo nam się podobał. Numery były starannie dopracowane. Nowoczesne oświetlenie oraz wspaniała muzyka dają uroku całemu widowiskowi. O poziomie widowiska świadczą także owacje na stojąco podczas finału. Ceny biletów nie znamy ponieważ mieliśmy dwa darmowe wejścia oraz zaplaciliśmy raz 10 euro do loży (mieliśmy specjalną promocję za którą bardzo cyrkowi Royal dziękujemy). 
Cyrk rodziny Dell' Aqua będzie stacjonował w Vasto Marina aż do 4 września.

Zdjęcia pojawią się w tym tygodniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz