wtorek, 29 sierpnia 2017

Relacja z wizyty we włoskim circo Nelly Orfei.

16 i 21 sierpnia wybrałem się na przedstawienie do włoskiego circo Nelly Orfei który stacjonował we włoskim mieście Vasto Marina. Cyrk stacjonował w tym mieście od 16 do 27 sierpnia. Cyrkowe miasteczko było rozłożone na placu przy hotelu "Palace". Programy zaplanowane były na godzinę 17:30 oraz na 21:15. Ja wybrałem się na przedstawienia o godzinie 21:15.

O godzinie 20:15 czyli godzinę przed rozpoczęciem spektaklu ekipa techniczna zaczęła wpuszczać publiczność pod namiot. Przed wejściem do namiotu przechodzimy przez namiot w którym jest dobrze zaopatrzony bufet oraz miejsce do podpisania petycji o nie wprowadzanie zakazu dla klasycznego cyrku ze zwierzętami. Po wejściu do namiotu ekipa cyrku wskazuję miejsce. Przed programem na arenie można przejechać się na kucyku koszt to 5 euro.  Frekwencja 16 sierpnia ok. 60% a 21 sierpnia 50%.
Program rozpoczął się o godzinie 21:13. Program prezentuję się następująco:

Parada powitalna- wszyscy artyści. Najlepsza parada powitalna jaką do tej pory widziałem, dużo artystów co daje że arena jest cała zapełniona, fajne efekty świetlne (ruchome głowice przymocowane na ostatnich rzędach sektorów oraz przy bandzie i na masztach. Podkład muzyczny do parady to Dj BoBo- Welcome to my crazy circus.
po przywitaniu gości na arenie pojawił się Daniel Martini w pokazie koni, następnie pojawił się duet Stiven w pokazie "Quick change" bardzo fajna choreografia oraz muzyka daje że numer jest naprawdę bardzo fajny. Chwilę później na arenie pojawił się balet cyrku Orfei oraz Tamara Bizzarro w pokazie wyższej szkoły jazdy. Po tym pokazie przyszedł czas na taniec z obręczami hula-hop, numer zaprezentowała Jennifer Barlay. I chwilę później przyszedł czas na jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji w tym sezonie czyli przyszedł czas na King kong live show. Wielki 8 metrowy king kong który pojawił się na arenie wywołał wielkie zachwycenie całej publiczności, tego numer nie da się opisać najlepiej obejrzeć go na żywo. Po tych wszystkich emocjach na arenie pojawiła się 10 letnia Nicole Martini która zaprezentowała numer ekwilibrystyczny. Po tym numerze na arenie znów pojawił się balet cyrku Orfei i chwilę później na arenie pojawił się Maximiliano który zaprezentował zwierzęta egzotyczne takie jak: wielbłądy, osły, strusie, zebry, lamy, hipopotam, słoń, żyrafa. I po pokazie tych pięknych i zadbanych zwierząt przyszedł czas na typowo cyrkowy numer czyli na artystów na trapezie. Pokaz na trapezie zaprezentowała grupa Rodogell. Naj więcej braw dostał 16 letni  Maicol Martini który wykonał potrójne salto. Warto dodać że Angela i Maicol Martini są zdobywcami złotego clowna na Festiwalu w Monte Carlo. Po tych wszystkich emocjach konferansjer zapowiedział 15 min przerwy.

Podczas przerwy publiczność może zwiedzić cyrkowe zoo w którym znajdują się wszystkie zwierzęta cyrku Nelly Orfei. Koszt to 2 euro.  Do dyspozycji gości jest bufet oraz toaleta. Po 15 minutach został puszczony komunikat o zajęciu swoich miejsc. moim zdanie taki komunikat super pomysł. Druga część przedstawienia wygląda następująco:

Pokaz lwów i tygrysów- Wictor Uber następnie pokaz napowietrzny na sztrabatach zaprezentowali Angela i Maicol Martini. Chwilę później pojawił się balet cyrku Orfei zaś kila minut później antypody zaprezentowała Frida Martini. Następnie na arenę wkroczyła grupa Rodogell i zaprezentowała akrobacje na odskoczniach, mega numer. I po tych wszystkich emocjach przyszedł czas na kolejną atrakcje tego sezonu czyli na Transformers live show. Numer widziałem już w tamtym roku. Mega dużo laserów które są zamieszczone nad orkiestronem na masztach dają super efekty świetlne które do tego numeru bardzo pasują. (Filmik z tego numeru i z finału już nie długo na naszym kanale na youtube kliknij tutaj ).


I chwilę później na arenie pojawili się wszyscy artyśćiu, niestety to był już finał przedstawienia. Konferansjer podziękował za duże brawa i zaprosił publiczność za rok na nowy program 2018.
 

Podsumowując program jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie artystycznym jak i wizualnym. Podczas programu gra orkiestra cyrkowa "Orfei Band". Ale przy nie których numerach muzyka nie była grana przez orkiestrę. Każdemu polecam wizytę w circo Nelly Orfei jest to jeden z najlepszych włoskich cyrków.

A już od dziś circo Nelly Orfei stacjonuję w Termoli.
TERMOLI
29-31.08 Piazza Papa Giovanni Paolo II.
Przedstawienia o godzinie 17:30 i 21:15.

ZDJĘCIA POJAWIĄ SIĘ JUTRO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz