niedziela, 6 listopada 2016

Podsumowanie sezonu 2016.

Sezon cyrkowy 2016 dobiegł końca.  Tak jak większość wie w tym roku sezon skończył się wcześnie. Największe Cyrki zjechały na bazy pod koniec października. Zawsze jeździly przynajmniej do 11 Listopada. Ale cóż co kilka lat zdarza się gorszy sezon.  W tym podsumowaniu napiszę wam jakie cyrki i kiedy odwiedziłem w tym roku i które programy moim zdaniem były dobre.

Pierwszym cyrkiem jakim odwiedziłem w tym sezonie to był Cyrk Safari w Zamościu. Gościł on 19 Marca.  Zagrał dwa przedstawienia 0 12:00 i 15:30 na pierwszy przybył komplet a na drugi ok. 40% publiczności. Program moim zdaniem był na przyzwoitym poziomie jak na ceny biletów (20zł). Najlepszym numerem to był pokaz "Rola Bola" a najgorszym były pokazy Duetu "Dżedaj" który już nie występuje w cyrku. Na pewno na plus w cyrku Safari jest orkiestra, ale to tylko namiastka tego co było w latach 80/90.

Drugim Cyrkiem był cyrk Zalewski, który gościł w Zamościu 19 Czerwca.  Zalewski zagrał jeden program o 16. Na program przybyło ok.70% publiczności. Pierwsze wrażenie na mnie zrobiło nowe szapito "Zalewskiego" ale niestety moim zdaniem jak na takie tempo pracy , biały kolor namiotu to zły wybór. Najlepszymi numerami moim zdaniem w sezonie 2016 w Cyrku Zalewski to: Pokaz na linie pionowej prezentowany przez Żanetę Adamczyk. Numer bardzo dobrze dopracowany artystycznie jak i wizualnym.  A drugim najlepszym numerem był: Komiczny trapez- Wolf Brothers. Jak dla mnie numer który warto zobaczyć, numer ciekawy i zabawny jak i dla dzieci i dorosłych. Niestety muzyka była trochę za cicho.

Cyrk Wictoria, Zamość 07 Lipca. Program odbył się o godzinie 16. Na program przybył nadkomplet publiczności. Moim zdaniem program Cyrku Wictoria jak na drugi sezon jest Dobry. Najlepsze numery w "Wictorii" to Iluzja z lwem, Pokaz koni oraz pokaz hula hop. Warto dodać że w tym oto Cyrku każda repryza oprócz "Podrózy szczura w kosmos" odbywała się z udziałem publiczności. Muzyka grała głośno, aż miło było słuchać.

Circo Nelly Orfei (Darix Martini). Vasto Marina (Italia). Cyrk gościł tam od 19.08 do 29,08. Program odbywał się o godzinie 17:30 i 21:15. Wybrałem się o 21:15. Cyrk zadbany, czysty. Oświetlenie jak i nagłośnienie było znakomite. Program był na bardzo wysokim poziomie, ale najlepsze numery to były: Sztrabaty prezentowane przez Maicola i Angeli Martini, zdobywców złotego klauna na Festiwalu w Monte Carlo. Oraz Tranformers, numer nie do opisania. W Polsce nigdy takiego nie było.

Cyrk Arena Zamość 04 Września. Program odbył się o godzinie 16:30. Na program przybyło ok. 60% publiczności. Program na wysokim poziomie. Najlepsze numery jakie były w Arenie to: Pokaz psów prezentowany przez Duo Szeibie. Oraz Persze prezentowany przez Duo Wolf. Cyrk Arena jest najlepszym Cyrkiem w Polsce pod kątem oświetlenia. Ruchome głowice dają super efekty. Szkoda że takie cyrki jak Zalewski i Korona nie mają takiego oświetlenia. Niestety nagłośnienie w Arenie jest fatalne w jakości.

I właśnie w Arenie zakończyłem swój sezon 2016. Odwiedziłem 5 cyrków. I Najlepszm jakim odwiedziłem w 2016 był to Circo Nelly Orfei. A po Nelly Orfei był Cyrk Zalewski. Niestety dla polskich cyrków ten sezon nie był udany. Ale cóż miejmy nadzieje że następny sezon 2017 będzie o wiele lepszy pod względem publiczności oraz programów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz